Cenník finančného poradenstva

Konzultácia a sprostredkovanie finančného produktu je zdarma.

Podľa zákona 186/2009 o finančnom sprostredkovaní a poradenstve Finančný agent nesmie v súvislosti s vykonávaním finančného sprostredkovania prijímať od klienta akékoľvek peňažné plnenie alebo nepeňažné plnenie. Finančný sprostredkovateľ je platený vo forme provízie od finančnej inštitúcie za sprostredkovaný produkt.

Ako prebieha celý proces?

 1. Vypíšte formulár priložený nižšie alebo ma kontaktujte cez mobil alebo mail.
 2. Následne si dohodneme termín a čas online alebo osobného stretnutia.
 3. Vypočujem si vaše požiadavky a na ich základe vám odporučím riešenie v rámci vášho manažmentu osobných financií.
 4. Po spustení finančného produktu či produktov naša spolupráca nekončí, ale začína.
 5. Budem vám aj so svojím tímom dlhodobo k dispozícií a zároveň vám budem prinášať formou kvartálneho newslettra pravidelné informácie týkajúce sa vášho manažmentu osobných financií.

Často kladené otázky

 • Aký je rozdiel medzi pojmami finančný poradca a finančný sprostredkovateľ?

  V Zákone 186/2009 o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve je hlavný rozdiel medzi týmito dvoma pojmami v spôsobe vyplácania agenta.

  Finančný sprostredkovateľ dostáva províziu od konkrétnej finančnej inštitúcie za sprostredkovaný finančný produkt. Finančný poradca je platený priamo klientom za čas strávený s klientom. Ten nesprostredkuje zmluvu, len odporučí klientom, ktorú zmluvu majú s akou inštitúciou využiť.

  Aktuálne je na Slovensku cez 20.000 finančných sprostredkovateľov a približne 10 finančných poradcov.

  Pojem finančný poradca ale u bežnej populácie zľudovel a máloktorý klient hľadá tieto služby pod slovami finančný sprostredkovateľ.

 • Ako je možné, že sa túto službu sprostredkovateľovi nič neplatím?

  Ako bolo spomenuté v otázke vyššie – províziu sprostredkovateľovi vypláca konkrétna finančná inštitúcia. Tá získa klienta bez nutnosti vynaložiť náklady na internú obchodnú sieť, reklamu, pobočky a podobne. Takto ušetrené peniaze vypláca finančnému sprostredkovateľovi.

 • Budem mať finančný produkt alebo finančnú službu drahšiu, ak ju využijem cez finančného sprostredkovateľa?

  Nie, často sa deje práve opak. V prípade, ak je poradca pod záštitou veľkej spoločnosti, ktorá prináša finančným inštitúciám veľké objemy klientov (peňazí), tak cez naše kontakty vieme často produkt sprostredkovať so zaujímavou zľavou, pri úveroch vybaviť výnimku na nižšiu úrokovú sadzbu alebo zníženie iných poplatkov.

 • Aké provízie sú vyplácané sprostredkovateľom?

  Výška provízie závisí od viacerých faktorov a v závislosti od typu finančného produktu. Pri úveroch sa provízie pohybujú od 0,5% do 1,2% z objemu hypotéky. Pri investíciách závisí od výšky vstupného poplatku. Pri životnom poistení sa provízia pohybuje medzi 50-125% ročnej platby. Pri neživotnom poistení a dôchodkových pilieroch sú to rádovo desiatky EUR.

 • Ako si vybrať kvalitného finančného sprostredkovateľa a kde mám istotu, že dostanem vhodný produkt a poradcovi nepôjde len o jeho províziu?

  To je samozrejme veľmi dôležitá a častá otázka. Preverte si svojho poradcu cez internet, zistite či má všetky požadované licencie v NBS, či na daného človeka nájdete referencie spokojných klientov. Často ale stačí jedno osobné stretnutie a niekedy aj samotný pocit z človeka napovie veľa o jeho úmysloch a charaktere.

  Ďalšou pomôckou môže byť či daný človek vykonáva aj iné aktivity, ktoré nemá primárne zaplatené. Môže ísť napríklad o publikovanie odborných článkov, výstupy v médiách, organizovanie verejných diskusií na tému financií a podobne. Preverte si tak isto spoločnosť pod ktorou daný finančný poradca/ sprostredkovateľ pracuje.

 • Čo ak po konzultácii nevyužijem žiadny produkt? Budem za túto konzultáciu platiť?

  Nebudete. Pokiaľ ste z konzultácie mali dobrý pocit a v budúcnosti budete mať akúkoľvek otázku, môžete sa na mňa kedykoľvek obrátiť.

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.